Обавештење о упису у ОШ “Лаза Костић“ Нови Београд

Поштовани,

Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у ОШ“Лаза Костић“ Нови Београд.

Ове године ће се уписивање деце у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да би се електронским путем заказао термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

ВАЖНА НАПОМЕНА1! Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога молимо родитеље да приступе услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако су већ обавили лекарски преглед детета или су сигурни да ће преглед бити обављен до термина који су изабрали за упис. Услуга на Порталу ће бити доступна више од месец дана.

ВАЖНА НАПОМЕНА2! Ове године није потребно да се донесе ниједан документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16. марта 2020. године, тј. треба да се понесе лекарско уверење ако је преглед детета обављен пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!

direktor potpis

Термини за решавање теста из математике и комбинованог теста у оквиру пробног завршног испита (23. и 24. април 2020.)

Да би сe омогућилo равномерно оптерећење система сугеришемо следећу организацију тестирања у односу на период у коме ће ученици приступати платформи:

• у термину од 8 до 12 часова тестове треба да решавају ученици са територије АП Војводине
  • у термину од 12 до 16 часова тестове треба да решавају ученици са територије Града Београда
  • у термину од 16 до 21,30 часова тестове треба да решавају сви остали ученици (ван територије АП Војводина и ван територије Града Београда)

Ocena korisnika:  5 / 5

Zvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivna

БУДИ ХЕРОЈ -  ОСТАНИ КОД КУЋЕ – ОДБРАНИ СЕ КЊИГОМ!

Због новонастале ситуације Читалачка значка 2020. се одлаже за септембар 2020. како би наши вредни читаоци уживо презентовали свој рад.

Сви они који су започели читање имају времена да доврше своје дневнике, а могу се прикључити и сви они који имају жеље и воље да прочитају нешто лепо и корисно испуне своје време док су код куће.

За све информације и додатну подршку учењу у смислу слања ПДФ формата и сл. обратити се на:

20200413 01

Воли и мисли на  вас ваша библиотекарка,
Снежана Видаковић

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ХЕМИЈА

Дана 01. 03. 2020. године одржано је општинско такмичење из хемије у ОШ „Иван Гундулић”, на коме су ученици ОШ „Лаза Костић” освојили следећа места и пласирали се за градско такмичење:

• Елена Поповић VII1 - II место
  • Емили Гагнон Маченовски VII1 - II место