„ТВ лица... као сав нормалан свет" у ОШ „Лаза Костић”

Снимање једне од епизода емисије „ТВ лица... као сав нормалан свет", аутора и водитеља Тaтjaне Пeтeрнeк Aлeксић, добитнице престижне награде „Златни беочуг", за допринос култури у 2008. години, започето је у Основној школи „Лаза Костић", средином фебруара месеца, будући да је гост емисије био бивши ученик, истоимене школе, глумац Андрија Кузмановић. Андрија се у ОШ „Лаза Костић” присећао свог детињства, разних дечјих несташлука, утицаја сестре Симоне и родитеља на његово одрастање, пре свeга оца, Радојицe Кузмановића, дугогодишњег солисте и некадашњег уметничког директора Ансамбла Коло, затим, школских догодовштина и другара.

Што се Андријине каријере тиче, његова прва филмска улога била је филм „Монтевидео, Бог те видео!“, у коме је играо голмана фудбалске репрезентације краљевине Југославије, публика га памти као „Ел Гранде Милован“.

Након тога су се низале улоге у серијама: „Жене са Дедиња“, „Јагодићи”, „Сумњива лица“, а тренутно га публика може гледати у серији „Сенке над Балканом”, Драгана Бјелогрлића, у улози инспектора Станка Плетикосића.

Дана 14. марта 2020. године приказана је емисија „ТВ лица... као сав нормалан свет", у којој је Андрија гостовао. Редакција РТС-а и аутор, истоимене, емисије су директору ОШ „Лаза Костић” др Дубравки Томић проследили линк емисије, коју можете у целости погледати:

20200322 01 800 b

84666695 3173450559334830 470336628724858880 o 1